Erkeklerde Hangi Dermokozmetik Uygulamalar Yapılabilir?

Erkeklerde Hangi Dermokozmetik Uygulamalar Yapılabilir?

Erkekler, genel olarak kozmetik uygulamalar için kadınlara göre daha isteksiz olmakla beraber, son yıllarda özellikle iş yaşamının getirdiği daha bakımlı, daha genç, daha şık görünme isteği sonucunda erkekler arasında da dermokozmetik işlemlere ilgi artmaktadır.

Erkek derisi, fizyolojik, anatomik ve çevresel faktörlerin etkisi ile kadın derisine göre daha kalın, daha yağlı, kollajen yapısı daha fazladır. Tıraş olmaya bağlı farklı sorunları olabilir. Yüz kasları daha güçlü ve kütlesi fazladır. Bu nedenle yaşla birlikte oluşan çizgiler, sarkmalar, kütle kayıpları erkeklerde daha şiddetli olabilir. Botulinum toxin A ve dolgu uygulamaları gerekebilir.

Yağlı cilt nedeniyle daha etkin temizlik ve cilt bakımları gerekebilir. Yoğun kıllanma nedeniyle gerek kozmetik açıdan gerekse sosyal ve tıbbi nedenlerle, erkeklere lazer epilasyon uygulanmakta ancak kadınlara göre daha kalın ve sık olan tüylere daha uzun süre ve tekrarlarla epilasyon gerekmektedir.

Saç dökülmesi sorununun daha sık ve şiddetli olması nedeniyle saç ekimi uygulaması, mezoterapi ve PRP gibi yardımcı uygulamalar erkeklere daha sık yapılmaktadır.

Yine dövme silme için uygulanan lazer kullanımları ve aşırı terlemeye karşı Botulinum toxin A uygulamaları erkeklerin tercih ettiği dermokozmetik uygulamalardır. Gereğinde skar tedavileri ve cilt gençleştirme uygulamaları da yapılabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir