Dermokozmetik Kime, Hangi Dermokozmetik İşlemler Yapılır?

Deri yapısı, yaşa, genetik özelliklere, çevresel ve bedensel etkilere göre farklılık gösterdiği için cilt bakımı ve dermo kozmetik uygulamalar söz konusu olduğunda, kişinin bir dermatolog tarafından ayrıntılı muayenesi ve sağlık sorgulaması yapılarak karar verilmelidir.

Yaş gruplarına göre kabaca bir çerçeve oluşturacak olursak;

20’li yaşlarda: Daha çok cilt temizliği ve akne sorunlarına yönelik bakımlar, iz tedavileri, kuru ve hassas ciltlerin bakım ve nemlendirilmesi gerekmektedir.

30’lu yaşlarda: Medikal cilt bakımları, nemlendirmeler, yaşlanmanın geciktirilmesine ve lekelenmelere yönelik lazer uygulamaları ve mezoterapiler, botulinum toxin A uygulamaları yapılabilir.

40’lı yaşlarda: Mimik çizgilerindeki derinleşmenin artması ile botulinum toxin A uygulamaları, cilt gençleştirme ve leke giderme işlemleri ve dolgu işlemleri ön plana çıkmaktadır.

50’li yaşlar ve sonrasında: Botulinum toxin A, dolgu uygulamaları, mineral aşılar, odaklı ultrason, iğneli radyofrekans gibi lifting sağlayan gençleştirme yöntemlerinin yanı sıra gerekiyorsa cerrahi germe işlemleri de yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir