Ankara Ayak Bileği Kapalı (Artroskopik) Ameliyatı

Ayak bileği kapalı ameliyatları eklem içerisindeki değişik sorunların giderildiği, hastanede kalış süresi kısa, hasta memnuniyetinin yüksek olduğu ameliyatlardır. Ayak bileğinin hem ön hem de arka kompartmanında değişik sorunlar bu cerrahi teknikle giderilebilir. Diğer artroskopik ameliyatlarda olduğu gibi, işlem küçük bir yara yerinden eklem içine bir görüntüleme cihazı yerleştirilerek başlar. Sonra ihtiyaca göre 1 veya 2 tane,  cerrahi aletlerin ekleme ulaşacağı portal açılır. Bu yolla; eklem arasında değişik dokuların sıkışmasına ait ağrılı durumlar, kıkırdak yaralanmaları, eklemde hareket kısıtlılıkları, eklemin hareketini bozan ya da ağrıya sebep olan değişik dejeneratif sorunlar çözüme kavuşturulabilmektedir. Ankara HC International Clinic’de ayak bileği kapalı (artroskopik) ameliyatları başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Ankara daki Cerrahi Ayak Bileği Kapalı (Artroskopik) Ameliyatı kliniğimizi arayarak bilgi alabilir veya sorularınızı iletebilirsiniz.

  • Ayak bileği kapalı (artroskopik) ameliyatları nedir, nasıl yapılır ?
  • Ayak bileği kapalı (artroskopik) ameliyatlarının avantaj ve dezavantajları nelerdir ?
  • Kapalı ayak bileği ameliyatlarından sonra iyileşme süreci nasıldır ?
  • Sporcular ve dansçılarda kapalı ayak bileği ameliyatları sonuçları nasıldır ?
  • Ayak bileği atroskopik (kapalı) ameliyatları sonrası fizik tedavi gerekir mi?

 

Ayak bileği kapalı (artroskopik) ameliyatlarının avantaj ve dezavantajları nelerdir ?

Ayak bileği artroskopik ameliyatlarının avantajları şöyle sıralanabilir:

1.Hem tanı hem de tedavi için kullanılabilir.

2.Çevre dokuların zarar görme riski açık cerrahi yöntemlere göre çok daha azdır.

3.Ameliyat sonrasında ağrı daha az olur.

4.Yara izi açık cerrahi tekniklere göre daha küçüktür.

5.İyileşme süresi daha kısadır.

6.Kamera kullanmanın getirdiği bir avantaj olarak, açık cerrahi tekniklerle birden fazla yara yeri oluşturarak ulaşılabilecek bazı bölgelere tek ve küçük bir yara yerinden ulaşılabilir.

7.Her yaş grunda uygulanabilir.

Ayak bileği artroskopik ameliyatlarının dezavantajları şöyle sıralanabilir:

1.Yapıldığı kuruma ekonomik olarak ciddi bir yatırım zorunluluğu getirir.

2.Öğrenme süreci geleneksel cerrahiye göre daha yavaştır.

3.Bu konuda eğitim almış, deneyimli cerrah ve ameliyathane ekibi tarafından uygulanması gerekir.

Ankara daki Cerrahi Ayak Bileği Kapalı (Artroskopik) Ameliyatı kliniğimizi arayarak bilgi alabilir veya sorularınızı iletebilirsiniz.

Ankara ‘da bulunan Cerrahi Ayak Bileği Kapalı (Artroskopik) Ameliyatı kliniğimizdeki uzman hekimlerimizle görüşmek için  0312 408 21 21 telefon hattımızdan randevu alabilirsiniz.

Dermatoloji

Kapalı ayak bileği ameliyatlarından sonra iyileşme süreci nasıldır ?

Artroskopik (kapalı) ayak bileği ameliyatından sonra, yapılan işleme göre hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu olmaktadır. Yine yapılan işleme göre aynı gün ayak bileğine ağırlık verebilmektedir. Ancak, özellikle kıkırdak onarımı yapıldıysa, ağırlık verme süresi 6 haftaya kadar uzayabilir. Bu dönemde hastaya ayak bileğine ağırlık verme izni verilmemişse, çift koltuk deyneği veya yürüteç ile yürümesi istenmektedir. Ameliyat sonrasında ağrı kontrolu genellikle yaygın olarak kullanılan ağrı kesici ilaçlarla sağlanabilmektedir.

Ankara’daki Artroskopik (kapalı) ayak bileği ameliyatları cerrahi kliniğimizdeki uzman hekimlerimiz ile görüşebilir veya sorularınızı iletebilirsiniz.

Sporcular ve dansçılarda kapalı ayak bileği ameliyatları sonuçları nasıldır ?

Spor ve dans yaralanmaları sonrasında artroskopik (kapalı) ayak bileği ameliyatlarına sık sık başvurulmaktadır. Gerek amatör gerekse profesyonel sporcu ve dansçılar, bu cerrahi teknik ile mümkün olan en kısa sürede spora ve dansa dönebilmektedirler. Ankara HC International Clinic’de ayak bileği kapalı (artroskopik) ameliyatları başarıyla uygulanmaktadır.

Ayak bileği atroskopik (kapalı) ameliyatları sonrası fizik tedavi gerekir mi?

Ayak bileği artroskopil ameliyatları sonrasında fizik tedavi her zaman gerekmez. Fizik tedavi ihtiyacı, hastanın takibi ile ortaya çıkabilir. Bu durumda gerekli tedavi cerrah ve fizik tedavi uzmanı / fizyoterapist tarafından planlanır.

indir

Önerilen Yazılar :