Ankara Cilt Bakımı

Derinin tipi ve ihtiyacına uygun olarak, tıbbi veya kozmetik içerikli ürün ve cihazlar yardımı ile cildin temizlenmesi, yenilenmesi, dokusunun sıkıştırılması ve sorunların giderilmesi için yapılan işlemler cilt bakımı adını alır. Bu bakımlarla daha temiz, daha pürüzsüz, parlak ve canlı bir görünüm elde edilebilir, cilt kusurlarının giderilmesi kolaylaşabilir. Ankara da bulunan merkezimizde cilt bakım uygulamaları başarıyla yapılmaktadır.

Ankara daki cilt bakımı kliniğimizi arayarak bilgi alabilir veya sorularınızı iletebilirsiniz.

  • Cilt Bakımı Nedir?
  • Cilt Bakımı Tipleri Nelerdir?
  • Cilt Bakımları Nasıl Yapılır?
  • Cilt Bakımının Yararları Nelerdir?
  • Cilt Bakımının Maliyeti Ne Kadardır?
  • Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?
  • Hangi Aralıklarla Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Cilt Bakımı Tipleri Nelerdir?

Evde bakım, medikal bakım ve hydra facial ile bakım olmak üzere 3 tip cilt bakımı vardır.

Ankara ‘da bulunan cilt bakımı kliniğimizdeki uzman hekimlerimizle görüşmek için  0312 408 21 21 telefon hattımızdan randevu alabilirsiniz.

Cilt Bakımları Nasıl Yapılır?

1-Evde cilt bakımı: kişinin kendi olanakları ile ve ev koşullarında yapılabilen, kozmetik içerikli ürünlerin kullanıldığı cilt bakımıdır. Cilt sağlığının temeli olan yeterli ve dengeli beslenmenin yanı sıra, yeterli su alımı   (2-2,5 litre/gün), güneşe fazla maruz kalmamak, sigara, alkol ve kafein içeren içecekleri kullanmamak, antioksidan besinler tüketmek te cilt bakımınızın önemli destekleridir. Kendi cilt tipinizi iyi belirleyerek ( kuru, yağlı, karma, sivilceli, hassas vb) buna göre bakım ve makyaj ürünleri kullanmak uygun olur. Bakımın temel aşamalarından biri temizleme, diğeri nemlendirme olmalıdır. Mümkünse bu konuda doktor desteği alınabilir. Satış elemanlarının önerdiği çok sayıda ürün yerine deri ihtiyacına uygun, doğal içerikli, alerji yapma özelliği az, boyasız, kokusuz, size zarar vermeyecek ürünleri tercih edebilirsiniz.

2-Medikal cilt bakımı: Bir sağlık kuruluşunda, bir hekim (tercihan dermatoloji         uzmanı) tarafından bakım öncesi kişinin yaşı, deri tipi, hastalıkları, kullandığı ilaçlar, beslenme şekli, alışkanlıkları, hormonal durumu ve çevresel koşulları sorgulanarak işlemde kullanılacak ürün ve yöntemler belirlenir.

Medikal cilt bakımının 3 temel aşaması vardır: temizleme, nemlendirme ve güneşten koruma.

Medikal cilt bakımının başlangıcında deri uygun bir temizleme ürünü ile  açıldıktan sonra siyah ve beyaz noktalar ile yağ butonları mekanik yöntemler veya kimyasal ürünler kullanılarak uzaklaştırılır. Deri dezenfektanla temizlenerek infeksiyonlara karşı korunur.

İkinci aşamada deriyi sıkılaştırmak üzere tonikler kullanılır. Sonra deriyi nemlendirmek üzere krem ve maskeler sürülür. Maskenin arındırılmasından sonra gerek varsa serumlar sürülür ve masaj yapılarak kan akımının artırılması sağlanır. En son güneşten koruyucu krem kullanılarak bakım tamamlanır.

 

3-Hydra facial ile cilt bakımı: Daha çok mekanik cihaz kullanımı ile yapılan bir

bakım tipidir. Temizlenmiş yüze vakumlama yapılarak gözenekler ve deri üze_

rinde birikmiş olan kirler ve hücresel artıklar  temizlenir. Daha sonra metal bir

kazıyıcı ile deri üzeri sürtülerek temizlik sürdürülür. (scrabbing) Lifting etkisi (sıkılaştırma ve germe) oluşturmak üzere kimyasal ve mekanik işlemler yapılır. İhtiyaca göre serumlar       uygulanarak ultrasonik dalgalar yoluyla emilmeleri sağlanır..İhtiyaç duyulan maske uygulanarak sonra masaj yapılır ve işlem tamamlanır. İnfra red ışınlarıyla dezenfeksiyon sağlanır.

Cilt Bakımının Yararları Nelerdir?

Cilt bakımı uygulaması sonrası deri sadece temizlenmekle kalmayıp daha canlı, daha parlak ve esnek bir görünüm kazanır. Kan akımının artması sonucunda derinin beslenmesi, yenilenmesi, kollagen üretimi sağlanmış olur.

Cilt Bakımının Maliyeti Ne Kadardır?

Cilt bakımında kullanılan ürünler ve cihazlar pahalı olduğu için cilt bakımı yapılan kurumlara göre değişmekle beraber genellikle yüksek ücretli uygulamalardır.

Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Uygulanacak bakımın yöntemine göre iyi bir cilt bakımı 1-1,5 saat sürer.

Hangi Aralıklarla Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Cilt bakımının sıklığını kişinin ihtiyacı belirler. Ek sorunların varlığında daha sık uygulama yapılabilirken, normal bir cilt bakımı için başlangıçta ayda bir uygulama yeterlidir.

Ankara daki cilt bakımı kliniğimizi arayarak bilgi alabilir veya sorularınızı iletebilirsiniz.

Önerilen Yazılar :