Girişimsel Radyoloji

Girişimsel Radyoloji (IR), röntgen floroskopisi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme veya ultrason gibi tıbbi görüntüleme kılavuzluğunu kullanarak bir takım minimal invaziv prosedürleri gerçekleştiren tıbbi bir alt uzmanlık alanıdır.

IR aracılığıyla, çok küçük insizyonlar veya vücutta yer alan delikler yoluyla hem teşhis hem de tedavi prosedürleri gerçekleştirilebilir. Teşhis amaçlı uygulanan IR prosedürleri, bir tanı koymaya yardımcı olmayı veya daha ileri tıbbi tedaviyi yönlendirmeyi amaçlar. Örneğin; bir tümörün görüntü kılavuzluğunda biyopsisinin alınması veya bir kan damarı ya da kanal gibi içi boş bir yapıya kontrast maddenin enjeksiyonu ile görüntüleme yapılması sağlanabilir. Terapötik IR prosedürleri, doğrudan tedavi sağlar. Kateter bazlı ilaç verme, tıbbi cihaz yerleştirme (örn. stentler) ve daralmış yapıların anjiyoplastisi bu tip uygulamalara örnek olarak sıralanabilir.

Rs-service

Gelişmiş Laboratuvar

İstenilen tetkikleri ileri düzey laboratuvar ortamlarında sonucu en doğru şekilde tetkik ederek ulaşıyoruz.

Rs-service

Uzman Hekim Kadrosu

Hastanemizde bulunan Tıp bilimi bölümleri üzerinden sağlık ve güven çerçevesinde sınırsız hizmet alabilirsiniz.

Rs-service

Acil Müdahale

Hastanemize başvuran hastalarımıza acil teşhis ve müdahale işlemleri uzman hekimlerimiz tarafından hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Rs-service

Kaliteli Hizmet

Ankara’da kaliteli hizmet veren bir kurum olmayı hedefliyoruz.

Girişimsel radyoloji tekniklerinin temel faydası, küçük iğneler ve kablolar kullanılarak bir vücut deliği veya küçük bir kesi ile vücudun derin yapılarına ulaşılabilmesidir. Bu, açık operasyonlara kıyasla riskleri ve ağrıyı azaltır; iyileşme süresini kısaltır. IR sırasında alınan gerçek zamanlı görüntülemeler aynı zamanda hassas bir rehberlik ile hastalığın tanı veya teşhisinin daha doğru yapılabilmesini de sağlamaktadır.

Çalışma Saatlerimiz

Pazartesi  08:30 – :18:30
Salı 08:30 – :18:30
Çarşamba 08:30 – :18:30
Perşembe 08:30 – :18:30
Cuma 08:30 – :18:30
Cumartesi 08:30 – :18:30
Pazar Kapalı