Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları

Kulak Burun Boğaz (KBB) bölümü; kulak, burun, boğaz, baş ve boyun ile ilgili yapıları etkileyen durumların tanı ve tedavisine odaklanan bir tıbbi uzmanlık alanıdır. Kulak burun boğaz uzmanları olarak da bilinen KBB uzmanları, işitme kaybı, kulak enfeksiyonları, burun tıkanıklığı, sinüzit, uyku apnesi, ses ve yutma bozuklukları ve baş ve boyun kanserleri dahil olmak üzere çok çeşitli durumları teşhis etmek ve tedavi etmek için eğitilmiştir.

KBB uzmanları, hastalarını değerlendirmek ve tedavi etmek için fizik muayeneler, görüntüleme testleri, endoskopi ve cerrahi prosedürler dahil olmak üzere çeşitli teşhis araçları ve teknikleri kullanabilir. Hastalarına kapsamlı bakım sağlamak için odyologlar, konuşma terapistleri ve alerji uzmanları gibi diğer tıp uzmanlarıyla da yakın çalışabilirler.

Kulaklarınız, burnunuz veya boğazınızla ilgili semptomlar yaşıyorsanız, doğru teşhis ve tedavi için bir KBB uzmanına danışmanız önemlidir. Belirtilerinizden kurtulmanıza ve genel yaşam kalitenizi iyileştirmenize yardımcı olabilirler.

Bölümlerimiz