Özgeçmiş

İlk ve orta öğretimini Osmaniye’de tamamladıktan sonra Kahramanmaraş Süleyman Demirel Fen Lisesi’ni bitirdi.

Daha sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimini aldı. 2005-2010 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Yine aynı hastanede uzman olarak çalışmaya başladı.

2010 yılında University of Pitsburgh Skul Base Center’da Endoskopik Hipofiz ve Kafa Tabanı Cerrahisi eğitim aldı. Bu yıldan itibaren de Hipofiz Adenomları ve diğer bir çok kaide tümörünün endoskopik tedavisine başladı. Daha sonra 2011 yılında Federrico 2 Universty Napoli’de Endoskopik Hipofiz ve Kafa Tabanı Cerrahisi ‘ni geliştirmek için bulundu.

2016 yılında Doçentlik ünvanını ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği Eğitim Görevliliği ünvanı aldı.

University of Pitsburgh Skul Base Center’da Endoskopik Hipofiz ve Kafa Tabanı Cerrahisi eğitim aldı.


Federrico 2 Universty Napoli’de Endoskopik Hipofiz ve Kafa Tabanı Cerrahisi ‘ni geliştirmek için bulundu.


2017 yılında Ankara Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi ABD’ na geçti. Özel HC Internatinal Cerrahi Tıp Merkezi’nde çalışmaya başlayan Sn. ERDEM kurumda çalışmalarına devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Doç. Dr. Ali Erdem Yıldırım evlidir.

Prof.Dr. Ali Erdem YILDIRIM

  • * Beyin Cerrahi -Konsultan Doktor